Kiedy wymienić wycieraczki?
28 09
Kiedy wymienić wycieraczki?

Dobry stan wycieraczek

Brak smug lub maksymalnie 3 trwałe smugi na zewnętrznym polu widzenia.

Średni stan wycieraczek

Jedna smuga w polu centralnym, ponad 3 trwałe smugi na zewnętrznym polu widzenia lub wiele czasowo pojawiających się smug. Pogorszona widoczność.
 
Zły stan wycieraczek
Na szybie pozostają niewytarte pola, szerokie smugi i plamy wody. Pojawia się piszczenie i przeskakiwanie pióra na szybie. Widoczność jest ograniczona, może pojawić się zamglenie. Przyczyny: utrata napięcia sprężyn ramienia wycieraczki; sztywna, popękana lub sucha guma (wycieraczki nieużywane lub zaparkowane przez dłuższy czas). Inne przyczyny: zabrudzenia, śmieci lub inne substancje (np. wosk z myjni) pozostałe na szybie lub na wycieraczce.

Czym są wycieraczki Bosch Aerotwin?

Wycieraczki Aerotwin nie posiadają klasycznych przegubów. Sztywność i przyleganie do szyby zapewnia odpowiednia konstrukcja pióra, z umieszczoną wewnątrz szyną stabilizującą Evodium. Pióro wykonano z 2 rodzajów gumy. Na jej powierzchni znalazła się specjalna powłoka poślizgowa zmniejszająca tarcie. Konstrukcja została też dopracowana pod kątem aerodynamicznym. W rezultacie uzyskano cichą pracę i doskonałe przyleganie do szyby. Wycieraczki Aerotwin cechuje do 30% dłuższa żywotność oraz optymalny rezultat oczyszczania na całej długości.