Naprawa pomp wysokiego ciśnienia Bosch CP1,CP1H ,CP2, CP3, Siemens VDO (Continental) i Denso

Proces naprawy rozpoczyna się od testu pompy, który poprzedzony jest wymianą kompletu uszczelnień. Dzięki temu można zdiagnozować wszystkie nieprawidłowości w jej pracy, określić, które elementy wymagają naprawy lub wymiany, aby następnie przystąpić do działania. Po dokonaniu sprawdzenia pompowtryskiwaczy kolejnymi działaniami, składającymi się na kompleksową naprawę, jest czyszczenie, a następnie demontaż pompy wtryskowej.


Zakres działań

Do testowania urządzenia typu CP wykorzystywany jest stół probierczy BOSCH EPS 815 wyposażony w odpowiednie oprzyrządowanie. W razie potrzeby wymienia się poszczególne elementy składowe, takie jak: pompka wstępna/zasilająca (jeśli występuje), elektrozawory, zawory mechaniczne, wałek napędowy, tłoczki czy obudowę. Naprawa zakończona jest testem, podczas którego mierzone są parametry urządzenia.

Wykorzystanie

Sprawdzenie pompywtryskiwaczy, a także ich kompleksowy demontaż, czyszczenie oraz naprawę w naszym profesjonalnym serwisie samochodowym w Suchej Beskidzkiej realizujemy we wszystkich posiadających je autach należących zarówno do kategorii pojazdów ciężarowych, jak i osobowych. Należą do nich, chociażby marki MAN, Kamaz czy Renault, a także auta wielu innych najpopularniejszych producentów.

Stanowisko pracy Bosch EPS 815

Bosch EPS 815
Wynik testu pompy Bosch EPS 815